O firmie

Termomodernizacją budynków zajmujemy się od 1990 r. Ścisła współpraca z krajowymi i zagranicznymi partnerami jest stałą praktyką firmy. Pierwszym znaczącym przedsięwzięciem firmy było opanowanie metody lekkiej docieplania budynków przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów firm ISPO i DIESSNER. Jako jedni z pierwszych na rynku dostarczyliśmy klientom nową jakość.

W roku 1993 naszą wizytówka było wykonanie docieplenia dwóch budynków w Berlinie na Wattstrasse dla EXPO BUD „ESPEBEPE” Szczecin oraz elewacji biurowca dla COCA – COLA Polska w Łodzi przy ul. Traktorowej 137.

W roku 1995 zrealizowaliśmy w Pradze docieplenia hotelu z sieci hoteli Mövenpick w technologii niemieckiej firmy Alsecco o pow. 5.500 m². Daliśmy się poznać jako wykonawca, który potrafi działać szybko, sprawnie dbając przy tym o wysoką jakość prac, potrafiący wywiązać się z przyjętych zobowiązań, reagować elastycznie na potrzeby Inwestora.

W latach 1993 – 1999 firma wykonywała docieplenia budynków głównie w oparciu o niemiecki system Diessner WVS „G”.

Renowacja zabytkowych elewacji

W sezonie 1993 – 1999 oprócz robót dociepleniowych opanowaliśmy i wdrożyliśmy technologię renowacji zabytkowych elewacji polegającą na odtwarzaniu istniejącej elewacji. Pierwszą realizację w 1993 r. wykonaliśmy na rzecz PGM w Nysie obiekt przy ul. Krzywoustego zgodnie z projektem zatwierdzonym przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu. Drugim obiektem realizowanym w 1994 r. była zabytkowa kamienica w Nysie przy ul. Prudnickiej, której elewacja została (po rozbiciu starych tynków) w całości odtworzona, a następnie pomalowana farbami silikonowymi. Dokumentację techniczną wraz z kolorystyką dla obiektów opracowali specjaliści ze Studia Color ISPO na nasze zlecenie. Dało to gwarancję, że renowacja została przeprowadzona od początku do końca w sposób profesjonalny.

W 1998 r. przeprowadzono renowacje zabytkowego Klubu Naukowca Politechniki Szczecińskiej, co było efektem uzyskania medalu na Targach Konserwacji zabytków „Anticon” 1998.

W roku 1999 wykonaliśmy renowacje części piwnicznej Pałacu Sobańskich w Warszawie , będącego siedzibą Polskiej Rady Biznesu. Obiekt ten został uhonorowany główna nagroda w kategorii budynków użyteczności publicznej w konkursie „Na najlepszą realizacje architektoniczną” Warszawy 1998 / 1999 za mistrzowskie zestawienie architektury przełomu XX i XXI w. Firma J i L Górscy przyczyniła się w znacznej mierze do tego sukcesu przez zastosowanie nowoczesnych materiałów i technologii w tym przedsięwzięciu.

Współpraca

W ciągu 23 letniej działalności dociepliliśmy około 500 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni budynków. Wykonywaliśmy docieplenia dla takich instytucji jak:

 • Spółdzielnia Mieszkaniowa "Śródmieście"
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kolejarz"
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa "Odra" w Policach
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przyszłość" w Myśliborzu
 • Rejonowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Choszcznie
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa "Gryf" w Dębnie
 • Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego
 • Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Policach
 • F.B.H.U. "MODEHPOLMO" Spółka z o.o.
 • GRYF DEVELOPER Spółka z o.o.
 • NEPTUN DEVELOPER Spółka z o.o.

Ponadto specjalizujemy się w budowie domów jednorodzinnych.

Nasze atuty

Jesteśmy bardzo elastyczni i współpracujemy z producentami najlepszych materiałów budowlanych. takich jak. Produkty oferowane przez naszą firmę posiadają certyfikaty Państwowego Zakładu Higieny , Aprobaty Instytutu Techniki Budowlanej oraz Deklaracje Zgodności Producenta z Polskimi Normami z zakresu budownictwa. Posiadamy kadrę doświadczonych inżynierów, załogę o wysokich kwalifikacjach, najnowsze technologie oraz doświadczenie. Jesteśmy przekonani, że posiadamy odpowiedni potencjał wykonawczy i ludzki aby spełnić wszelkie wymagania inwestora.

"Twoje ciepło zatrzymamy w domu!"

Docieplanie budynków

Właściwie ocieplony budynek to znaczne oszczędności na kosztach ogrzewania, zwiększenie komfortu mieszkania podczas letnich upałów, doskonałe wygłuszenie mieszkania oraz nowa, efektowna elewacja.

Budowa domów

Budowa domów jednorodzinnych na terenie Szczecina i okolic. Zapewniamy Klientowi kompleksową obsługę realizowanego projektu oraz wysoką jakość prowadzonych robót.

Nieruchomości na sprzedaż

Prowadzimy sprzedaż nieruchomości na terenie Szczecina i okolic. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.