O firmie

Termomodernizacją budynków zajmujemy się od 1990 r. Ścisła współpraca z krajowymi i zagranicznymi partnerami jest stałą praktyką firmy. Pierwszym znaczącym przedsięwzięciem firmy było opanowanie metody lekkiej docieplania budynków przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów firm ISPO i DIESSNER. Jako jedni z pierwszych na rynku dostarczyliśmy klientom nową jakość.

W roku 1993 naszą wizytówka było wykonanie docieplenia dwóch budynków w Berlinie na Wattstrasse dla EXPO BUD „ESPEBEPE” Szczecin oraz elewacji biurowca dla COCA – COLA Polska w Łodzi przy ul. Traktorowej 137.

W roku 1995 zrealizowaliśmy w Pradze docieplenia hotelu z sieci hoteli Mövenpick w technologii niemieckiej firmy Alsecco o pow. 5.500 m². Daliśmy się poznać jako wykonawca, który potrafi działać szybko, sprawnie dbając przy tym o wysoką jakość prac, potrafiący wywiązać się z przyjętych zobowiązań, reagować elastycznie na potrzeby Inwestora.

W latach 1993 – 1999 firma wykonywała docieplenia budynków głównie w oparciu o niemiecki system Diessner WVS „G”.

Renowacja zabytkowych elewacji

W sezonie 1993 – 1999 oprócz robót dociepleniowych opanowaliśmy i wdrożyliśmy technologię renowacji zabytkowych elewacji polegającą na odtwarzaniu istniejącej elewacji. Pierwszą realizację w 1993 r. wykonaliśmy na rzecz PGM w Nysie obiekt przy ul. Krzywoustego zgodnie z projektem zatwierdzonym przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu. Drugim obiektem realizowanym w 1994 r. była zabytkowa kamienica w Nysie przy ul. Prudnickiej, której elewacja została (po rozbiciu starych tynków) w całości odtworzona, a następnie pomalowana farbami silikonowymi. Dokumentację techniczną wraz z kolorystyką dla obiektów opracowali specjaliści ze Studia Color ISPO na nasze zlecenie. Dało to gwarancję, że renowacja została przeprowadzona od początku do końca w sposób profesjonalny.

W 1998 r. przeprowadzono renowacje zabytkowego Klubu Naukowca Politechniki Szczecińskiej, co było efektem uzyskania medalu na Targach Konserwacji zabytków „Anticon” 1998.

W roku 1999 wykonaliśmy renowacje części piwnicznej Pałacu Sobańskich w Warszawie , będącego siedzibą Polskiej Rady Biznesu. Obiekt ten został uhonorowany główna nagroda w kategorii budynków użyteczności publicznej w konkursie „Na najlepszą realizacje architektoniczną” Warszawy 1998 / 1999 za mistrzowskie zestawienie architektury przełomu XX i XXI w. Firma J i L Górscy przyczyniła się w znacznej mierze do tego sukcesu przez zastosowanie nowoczesnych materiałów i technologii w tym przedsięwzięciu.

Współpraca

W ciągu 23 letniej działalności dociepliliśmy około 500 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni budynków. Wykonywaliśmy docieplenia dla takich instytucji jak:

 • Spółdzielnia Mieszkaniowa "Śródmieście"
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kolejarz"
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa "Odra" w Policach
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przyszłość" w Myśliborzu
 • Rejonowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Choszcznie
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa "Gryf" w Dębnie
 • Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego
 • Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Policach
 • F.B.H.U. "MODEHPOLMO" Spółka z o.o.
 • GRYF DEVELOPER Spółka z o.o.
 • NEPTUN DEVELOPER Spółka z o.o.

Ponadto specjalizujemy się w budowie domów jednorodzinnych.

Nasze atuty

Jesteśmy bardzo elastyczni i współpracujemy z producentami najlepszych materiałów budowlanych. takich jak. Produkty oferowane przez naszą firmę posiadają certyfikaty Państwowego Zakładu Higieny , Aprobaty Instytutu Techniki Budowlanej oraz Deklaracje Zgodności Producenta z Polskimi Normami z zakresu budownictwa. Posiadamy kadrę doświadczonych inżynierów, załogę o wysokich kwalifikacjach, najnowsze technologie oraz doświadczenie. Jesteśmy przekonani, że posiadamy odpowiedni potencjał wykonawczy i ludzki aby spełnić wszelkie wymagania inwestora.

"Twoje ciepło zatrzymamy w domu!"